WAT HEBBEN WIJ BEREIKT IN 2017?

Het is begin 2018. Een goed moment om ’s te kijken wat onze stichting zoal gedaan en bereikt heeft het afgelopen jaar.

Onze zelf uitgeroepen hoofdtaak is natuurlijk het verbeteren van de leefomstandigheden van kettinghonden op het eiland en het zo mogelijk kettingvrij maken van de honden.  Dit is een doorlopend project waarover u elders op deze website alles kunt lezen.

In 2017 hebben onze rangers:

Totaal 584 controles uitgevoerd, waarbij 259 “nieuwe” honden zijn gesignaleerd.

Er zijn:

  •  259 eerste mondelinge of schriftelijke waarschuwingen gegeven
  •  218 tweede of laatste waarschuwingen aan de eigenaren uitgedeeld
  •  28 boetes (variërend van 100 tot 6.000 euro) door politie uitgeschreven
  •  79 honden in verbeterde toestand aangetroffen.

Dit laatste is niet altijd totaal bevredigend, maar is wél de eerste stap naar een beter leven voor deze honden. Verbetering varieert van gechipt en/of gevaccineerd (waar de hond zélf niet zoveel mee opschiet, maar wat wél heel belangrijk is) tot daadwerkelijke verbetering van de leefomstandigheden, zoals een goed hondenhok, meer eten en drinken, een langere ketting óf helemaal geen ketting meer!

Verder houdt onze stichting zich bezig met sterilisatie van zwerfhonden. Enerzijds middels eigen projecten, anderzijds samen met Kivotos, de dierenbescherming op het eiland. In 2017 zijn er op deze wijze meer dan 200 zwerfhonden gesteriliseerd.

Ook ondersteunen wij financieel het Educatieproject van Kivotos, waarbij op Lagere scholen over het hele eiland voorlichting wordt gegeven, onder andere over de omgang met kettinghonden- en zwerfhonden. Het is heel belangrijk, dat de komende generaties kettinghond eigenaren ervan overtuigd raken, dat er andere manier zijn om met de viervoeters om te gaan. Binnenkort komt er een blog specifiek over dit onderwerp.

De lokale “shelters”, de opvangplekken voor zwerfhonden, gevonden puppies en in beslag genomen voormalige kettinghonden hebben wij ook dit jaar weer geholpen met financiële giften, waardoor zij de opvang kunnen continueren. Er is altijd geld nodig voor accommodaties, hondenvoer, omheiningen, medicijnen, dierenarts en wat dies meer zij.

Uw financiële hulp is onontbeerlijk! Ga naar de “donatiepagina” voor uw gift! Hartelijk dank.

En natuurlijk ook weer dank aan al die vrijwilligers in Nederland (Canilos SnuffelWinkel) én op Lesbos, die ook in 2017 weer keihard hun best hebben gedaan om deze resultaten te behalen!

GEKETEND                                                          ONGEKETEND

 

Afdrukken E-mailadres

Wij zijn dankbaar voor elke vorm van steun.

Doneer

klik hier

Stichting Canilos te Dordrecht
Rekeningnummer: 25.47.18.124
IBAN: NL45TRIO0254718124
BIC: TRIONL2U
Triodos bank, Zeist, Nederland